Maj 11, 2017

15 rzeczy o CF

Czy myśląc o zrzuceniu kilku kilogramów lub chcąc zadbać o swoją formę pomyślałaś, że crossfit może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem? Niestety wydaje mi się, że należysz do większości kobiet i na samą myśl o crossficie przychodzi Tobie na myśl 1001 wymówek: chcę tylko utrzymać dobrą formę, nie chcę mieć mięśni jak kulturystka, to są za ciężkie ćwiczenia dla mnie, wolę fitness itp. itd.
Jako wieloletni trener crossfitu nie raz spotykałem się z podobnymi opiniami wśród kobiet, ale za każdym razem kiedy dziewczyny przychodziły na zajęcia to ich obawy szybko znikały. Poniżej postarałem się wypisać korzyści płynące z uprawiania crossfitu przez kobiety i być może przekonam Ciebie do spróbowania?
1. Nabierzesz siły
Nie bój się tego, że staniesz się silniejsza. Wyobraź sobie, że musisz ratować swoje kilkunasto kilogramowe dziecko, które wpadło do głębokiej dziury i że jak je wyciągniesz musisz z nim przebiec kilka kilometrów do najbliższego szpitala. Myślisz, że będziesz w stanie to zrobić po bieganiu na bieżni, po wyginaniu się na jodze, albo tańczeniu ZUMBy? Crossfit rozwinie w Tobie siłę i kondycję jakiej nie wykształcisz przy innych ćwiczeniach.

2. Będziesz mogła się wyżyć
Masz czasem tak, że zabiłabyś każdego kto podejdzie do Ciebie bliżej niż na 2 metry? Głupie pytanie nie? Uwierz, że kilka minut crossfitowego treningu pozwoli Tobie całkowicie rozładować złość. Nie znam nikogo kto po 100 burpees chciałby zabić kogokolwiek innego poza trenerem 😉
3. Będziesz bardziej niezależna
Musisz prosić męża o otwarcie słoika? Albo prosić żeby ktoś pomógł Tobie z ciężkimi zakupami czy walizkami? Zapomnij o tym. Dzięki ćwiczeniom będziesz mogła całkowicie uniezależnić się od pomocy mężczyzn (co nie znaczy, że nie będziesz mogła ich czasem wykorzystać). Czym jest 20sto kilogramowa walizka z ciuchami w porównaniu do kilkudziesięciu kilogramowej sztangi, którą już niedługo będziesz podrywać z ziemi nad głowę?
4. Nie musisz wyglądać jak modelka
O dziwo wiele dziewczyn myśl, że żeby zacząć ćwiczyć wśród ludzi, trzeba świetnie wyglądać. Przecież właśnie po to ćwiczyć żeby poprawić swoją sylwetkę więc nie wstydź się niedoskonałości, wbijaj się w leginsy i przychodź na ćwiczenia.

5. Możesz ćwiczyć w każdym wieku
Wbrew obiegowej opinii crossfit nie jest tylko dla młodych dziewcząt. W rzeczywistości można go uprawiać w każdym wieku oczywiście z odpowiednim skalowaniem ćwiczeń i pod okiem doświadczonego trenera. W USA są zawodniczki które mają nawet ponad 60 lat!

6. Sprawdzisz się przeciwko chłopakom
Chciałabyś zobaczyć jak Twoja forma i siła prezentują się na tle chłopaków? Na crossficie będzie to dla Ciebie codzienność. Nasze grupy są mieszane i dziewczyny ćwiczą razem z facetami. Zapytaj naszych koleżanek ile frajdy daje podniesienie większego ciężaru lub zrobienie ćwiczeń szybciej niż kolega.

7. Nie zwracaj uwagi na strój
Masz problem w co się ubrać na ćwiczenia? Naprawdę nie ma to najmniejszego znaczenia bo i tak w trakcie zajęć tak się zmęczysz, że nawet nie będziesz zwracać uwagi co masz na sobie ani czy inni na Ciebie patrzą. Pamiętaj, że crossfit to nie club fitness gdzie można przyjść w „odświętnym ” stroju i pełnym makijażu i udawać że się ćwiczy. U nas choćbyś nie chciała to zawsze się spocisz i zmęczysz.

8. Robimy ćwiczenia cardio i wytrzymałościowe
Wielu osobom crossfit kojarzy się z przerzucaniem ton żelastwa. W rzeczywistości większość ćwiczeń poprawia naszą wytrzymałość i poprawia kondycję. Nie martw się, że porzucisz swoje ukochane cardio, u nas będziesz miała go całe mnóstwo.

9. Crossfit jest idealny dla zapracowanych kobiet
Jeśli jesteś bardzo zajęta i zapracowana i praktycznie nie masz czasu na nic, to crossfit będzie dla Ciebie idealny. Wysoka intensywność ćwiczeń powoduje, że już 10 minut odpowiedniego treningu crossfit odpowiada godzinie spędzonej na bieżni w siłowni. Nie marnuj czasu!

10. Zrób to dla swoich dzieci
Możesz być inspiracją dla swojej córki, córek twojego rodzeństwa i znajomych. Pokażesz im jak silna potrafi być kobieta i jak wiele można osiągnąć ciężką pracą. Dzięki crossfitowi możesz być przykładem dla wszystkich swoich najbliższych.

11. Potraktuj crossfit jako terapię po ciężkim dniu pracy
Zdenerwował Ciebie szef? Klienci byli dzisiaj wyjątkowo upierdliwi? Masz dosyć swojej pracy? Wpadnij na crossfit i zapomnij o wszystkim, skup się na wysiłku, na poprawianiu swoich rezultatów, ciesz się ze swoich nowych rekordów. Nie ma nic lepszego niż godzina crossfitu po pracy.

12. Zawrzesz nowe znajomości
W naszym boxie traktujemy się jak rodzina. Razem ćwiczymy, razem się bawimy, razem świętujemy. Wszyscy są do siebie przyjaźnie nastawieni dzięki czemu poznasz nowe osoby, zdobędziesz nowych przyjaciół, a być może poznasz miłość swojego życia?

13. Poczujesz się doceniona
Crossfit jest bardzo wdzięczną dyscypliną sportu bo właściwie z treningu na trening zwiększasz swoje możliwości i możesz poprawiać swoje rekordy. Każde Twoje nowe osiągnięcie będzie docenione. W Northgym kibicujemy sobie nawzajem i doskonale wiemy jak fantastycznie się człowiek czuje gdy kolega, koleżanka lub nawet osoba, którą pierwszy raz widzimy na oczy nas doceni.

14. Wzbudzisz podziw i zazdrość swoich koleżanek

Wyobraź sobie że znajoma się przeprowadza i poprosiła Ciebie o pomoc. Zdziwi się gdy ledwo będzie mogła podnieść jeden karton z książkami podczas gdy Ty bez żadnego wysiłku będziesz brała dwa. Słyszysz jak ledwo dyszy po pół godzinie wynoszenia rzeczy z mieszkania? Ty w tym momencie dopiero zaczynasz odczuwać delikatne zmęczenie 😉 Nie będę wspominał o plaży i jak świetnie będziesz wyglądać w stroju kąpielowym 🙂

15. Nabierzesz pewności siebie
Dzięki większej sile, samodzielności, byciu docenianą, zgrabnej sylwetce i nowym znajomościom poczujesz się dużo pewniej w codziennym życiu. Crossfit naprawdę odmienia życie każdego kto zarazi się jego bakcylem.
Mam nadzieję, że moje argumenty przypadły Tobie do gustu i chociaż odrobinę przekonałem Ciebie do spróbowania swoich sił w crossficie. Jeśli chciałabyś zobaczyć jak się u nas trenuje, jacy ludzie prowadzą zajęcia i w ogóle czy będzie się Tobie podobało, zostaw poniżej swoje imię i adres mailowy, a ja prześlę Tobie specjalną wejściówkę dzięki której przez tydzień będziesz mogła chodzić na zajęcia bezpłatnie.

Do zobaczenia w boxie!
AA