Kwiecień 30, 2015

CF

Cf jest to nowa forma aktywności fizycznej, która w bardzo szybkim tempie zyskała sympatyków na całym świecie jako doskonały sposób na zadbanie o swoje zdrowie oraz wypracowanie jak najwszechstronniej wszystkich cech motorycznych, które są tak bardzo istotne zarówno w życiu codziennym jak i w wyczynowo uprawianym sporcie. Mówiąc prościej, skupiamy się na pracy nad wydolnością, budowaniu siły, cech gimnastycznych oraz zakresów mobilności w naszych stawach. Wszystkie zajęcia odbywają się w niewielkich grupach prowadzonych przez doświadczonych i certyfikowanych trenerów, którzy przede wszystkim uczą właściwej techniki oraz dbają o bezpieczeństwo i poprawność wszystkich ruchów. Bieganie, wyrzuty piłkami lekarskimi, skakanie na skakance, podciągnięcia na drążku lub kółkach gimnastycznych to tylko niektóre ćwiczenia powszechnie wykorzystywane w CFicie.

Celem jest dążenie do podnoszenia swoich możliwości fizycznych co bezpośrednio przekłada się na poprawę zdrowia. Wspólne ćwiczenie w grupie pod opieką trenera dobrze wpływa na mobilizowanie się uczestników oraz zaangażowanie w ćwiczenia, czemu zawsze towarzyszy dobra sportowa atmosfera. Trudno o monotonie lub znudzenie w trakcie zajęć ponieważ trening za każdym razem jest inny a rutyna jest czymś czego zdecydowanie unikamy. Godzina zajęć składa się z porządnej rozgrzewki, następnie właściwej części treningowej po zakończeniu, której czeka rzetelne rozciąganie. Całą tą bardzo obszerną i złożoną filozofię oraz istotę formuły treningowej, ciężko przedstawić w paru zdaniach, dlatego zachęcamy do spróbowania CFitu oraz dowiedzenia się więcej na naszych zajęciach INTRO. Zajęcia w naszym klubie to zarazem ćwiczenia i rozwój własnych możliwości jak i spora porcja wiedzy oraz nauki w jaki sposób należy ćwiczyć. CrossFit można zacząć trenować na każdym poziomie, bez względu czy jest się osobą o słabej kondycji czy wyczynowym sportowcem. Cel jest zawsze ten sam: być sprawnym, szybkim, silnym, zdrowym i jak najwszechstronniejszym, dobra sylwetka to już tylko konsekwencja tego co robisz. Nie jest ważne z jakiego poziomu zaczynasz, ważne żeby zacząć!

Zastanawiasz się jak zacząć? Możesz odwiedzić Nasz CrossBOX, gdzie na zajęciach FUNDAMENTALS dowiesz się więcej na temat CFitu. Zobaczycie tam dużą otwartą przestrzeń, drążki do podciągania, piłki lekarskie i skakanki – żadnych maszyn, to ludzie, którzy tam trenują stają się maszynami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *